W jaki sposób działają czytniki kodów?

W jaki sposób działają czytniki kodów?

Czytniki kodów to urządzenia, z którymi do czynienia mamy każdego tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego kwestii. Niezależnie od rodzaju towaru jaki chcemy kupić ma on kod kreskowy, który po odczytaniu ujawnia jego identyfikację zrozumiałą dla kasy czy też komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest powszechną wiedzą, skutkiem tego należałoby ją poznać, by poprawniej zrozumieć identyfikowanie produktów.

Prosta instrukcja obsługi czytnika kodów kreskowych
Działanie czytników uzasadnia się przede wszystkim na wpływaniu czerwonego światła. Emitowane światło laserowe pada na lustro, które z kolei kreuje wiązkę światła spadającego na kod kreskowy. Padające światło odbija się od pauz pomiędzy czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza czytnika. Odbija się ono od wklęsłego lustra (znajdującego się w urządzeniu) i trafia do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, jakie pozostają “przetłumaczone” na język zrozumiały dla kas oraz systemów.

Jakie są typy skanerów kodów?
Rynek posiada dwa koronne czytniki kodów, które używane są w branżach dystrybucyjnych. Pierwszy z nich to skaner kodów bezprzewodowy. Działa on dzięki użytkowaniu działania fal radiowych bądź przez sztampowe połączenie bluetooth. Są sporo bardziej mobilne aniżeli przewodowy czytnik kodów, bowiem w czasie jego użytkowania nie dokuczają żadne przewody oraz wolno poruszać się z nim po ogromnych magazynach czy hurtowniach. Zdecydowanie bardziej do małych sklepów jak butiki czy sklepiki osiedlowe sprawdzi się przewodowy skaner kodów, albowiem równie przyzwoicie jak skaner bezprzewodowy odczytuje kody i jest tańszy. Należałoby kupować skanery sprawdzonej jakości, czyli na przykład takie jak oferuje marka Hardware for Business. Bogata propozycja sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak i bezprzewodowego w wysokiej jakości i właściwej cenie.

Jak niegdyś radzono sobie z identyfikowaniem artykułów?
Na powierzchni lat świat poszedł silnie do przodu to naturalnie dzięki używaniu nowych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było technologii, jaka zapewniłaby identyfikowanie towarów w parę sekund, a proces ten był żmudny i sporo cięższy. Pewnie wymagał on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to względnie oryginalny wynalazek, jednakże przeszedł już własną ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora artykułów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, jakie miało dużo swoich wad. Aby odczytać kod produkt należało przyłożyć wybitnie blisko czytnika, jednak nie zawsze to funkcjonowało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy ma prawo wyświetlić wiadomości o produkcie nawet z kilku metrów zaledwie w parę sekund.

Rodzaj skanera a specjalizacja dystrybucyjna
W zależności od branży powinno wykorzystywać się różnorodne skanery kodów. Zdecydowanie przewodowy skaner kodów będzie przeznaczony mniejszym biznesom lub też kasom, które nie zmieniają swojego położenia. Przewodowe skanery są trochę tańsze i przyzwoicie sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to olśniewający towar do pokaźniejszych firm bądź też hurtowni, jakie absorbują się dystrybucją towarów oraz muszą porządnie orientować się w ich identyfikacji. Są przydatne, poręczne, lekkie oraz przedstawiają wiadomości o towarze w kilka sekund.