Projekt Biały Jaguar, inaczej nasz polski Robinson Crusoe

Projekt Biały Jaguar, inaczej nasz polski Robinson Crusoe

Obce chwalicie, swego nie znacie – słowa te dalej są niezmiernie aktualne. Figura kultowego rozbitka Robinsona Crusoe jest znana nieomalże wszystkim, jednak nie tak dużo ludzi spotkało się z Johnem Bobrem, śmiałkiem powieści „Wyspa Robinsona”, „Orinoko” i „Biały Jaguar”, dziełom polskiego reportażysty i wędrowca Arkadego Fiedlera. Przygoda Johna Bobra jest zainspirowana autentycznymi przesłankami dziejowymi – na wyspie Coche odkryto kiedyś drewnianą łódkę z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726”, co wskazywało na obecność naszego rodaka w jednym z najstarszych miast Nowego Świata.

Jak wygląda sprawa ekranizacji „Wyspy Robinsona”?

Tak ciekawa seria powieści kategorycznie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak i komercyjnym. Niesamowite przygody Johna Bobra to materiał, który po mistrzowsku nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd inicjatywa na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z nowoczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom epokowych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat tropikalnych wysp. Morał nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Z jakiego powodu projekt Biały Jaguar przyciągnie obserwatorów?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało interesującej zwyczajności, pracy, szkole oraz innych obowiązkach, przenosząc się do świata pełnego historii. Jest to kompletnie inny świat, jaki można zobaczyć oczami rodaka – polskiego podróżnika i badacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco oryginalne, jak na produkcję podróżniczą, przedstawienie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu widowni. Projekt Biały Jaguar sprawia, że ekranizacja przygód Johna Bobra staje się coraz bardziej realna. Warto zatem zainteresować się tym niesłychanie interesującym projektem, jaki bez wątpienia okaże się hitem na polskich ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – nieugiętego Polaka, który zwiedził cały świat!

Podążając za losami odważnego, polskiego podróżnika Johna Bobra, znakomita rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci i twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając zupełnie nowe życie do serii klasyków. Historia opowiadająca o odważnym i nieugiętym poszukiwaczu przygód, opisująca barwny świat tubylców i ich konflikty z hiszpańskimi kolonizatorami. Dzika przyroda, indiańscy wojowie i poszukiwanie skarbów – w opowieści o Johnie Bobrze nie brakuje olśniewających wątków.
Należałoby pamiętać, iż nie są to fakty historyczne – John Bober jest wyłącznie luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, dlatego warto przenieść się w świat wyobraźni oraz przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Ekranizacja dzieła Arkadego Fiedlera nie tylko przyciągnie oryginalną widownie i zwiększy jego popularność, niemniej jednak także przedstawi tę opowieść starym entuzjastom w śmiałej formie.

Zobacz więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar