Jak skutecznie wymodelować figurę?

Jak skutecznie wymodelować figurę?

Dzisiejsze czasy stoją pod znakiem mody na bycie szczupłym i wysportowanym. Nie każdy jednak ma na tyle dużo wolnego czasu, by regularnie uczęszczać na siłownię bądź też na zorganizowane zajęcia sportowe w klubie fitness. Na rynku są również dostępne przyciągające alternatywy, które pozwolą na modelowanie figury bez ciężkich ćwiczeń oraz poświęcania temu obszernej ilości czasu.

Alternatywa dla sztampowych ćwiczeń – elektrostymulacja
Tradycyjne treningi działają na ciało przez to, że mięśnie muszą adaptować się do ordynowanych im bodźców. Samo napinanie mięśni jest jednak możliwe nie tylko podczas wysiłku, niemniej jednak też w czasie elektrostymulacji za pomocą specjalistycznych sprzętów. Takie sprzęty zezwalają na niesłychanie efektywny trening bez używania dowolnych obciążeń zewnętrznych. Taki trening jest w dodatku o dużo krótszy, niż sztampowy, albowiem w szeregu przypadków wolno go ograniczyć nawet do 30 lub ewentualnie 60 minut. Jest to czas dostateczny, żeby przećwiczyć wszelkie grupy mięśniowe i dać im odpowiedni bodziec.
Trening za pomocą elektrostymulacji jest polecany zarówno figurom w pełni zdrowym, które szukają alternatywy dla schematycznych ćwiczeń, jak oraz dla osób z kontuzjami czy też przechodzących okres rekonwalescencji po urazach. Profesjonalni trenerzy są w stanie tak zaprogramować trening za pomocą urządzeń elektrostymulujących, że w trakcie niego oszczędzane są ścięgna, więzadła, kości, a także same mięśnie. Oprócz tego pojedyncze ćwiczenia można dobierać tak, aby wskazane grupy mięśniowe czy też części ciała nie były nadmiernie eksploatowane, co w czasie wychodzenia z kontuzji daje duże możliwości. Czasem jest to nawet jedyna możliwość na wdrożenie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, jaka będzie bezpieczna.

Wyniki treningu z wykorzystaniem elektrostymulacji
Trening bazujący na elektrostymulacji może być wykorzystywany na przeróżne sposoby. Między innymi ma okazję służyć, jako narzędzie do redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, iż na jednej jednostce można pracować nad całym ciałem, spala on dużą ilość energii. Na dodatek mięśnie pracują intensywnie, w związku z tym może on także służyć jako narzędzie do budowania masy mięśniowej bądź do wyrzeźbienia ciała. Tego rodzaju jednostki treningowe mogą z powodzeniem zastąpić sztampowy trening z ciężarami.

Gorąco zapraszamy do zaznajomienia się z propozycją prowadzonego przez nas klubu studiofigurastalowawola.pl, w którym realizujemy treningi za pomocą elektrostymulacji, a także świadczymy inne usługi połączone z treningiem. W naszym klubie prowadzimy regularne treningi za pomocą najnowocześniejszego sprzętu do elektrostymulacji, a co więcej mamy w szerokiej ofercie szereg innych profesjonalnych usług połączonych z modelowaniem sylwetki.