Jak kupić depilator?

Jak kupić depilator?

Depilatory stają się coraz to bardziej legendarne wśród produktów do higieny oraz pielęgnacji. Gwarantują one skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach odnajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz nowatorskie rozwiązania. W jaki sposób dokonać wyboru godziwego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę? Na te pytania odszukasz odpowiedź w poniższym materiale.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku możemy odszukać kilka rodzajów depilatorów. To, co je wyróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Pierwszy rodzaj, czyli depilatory klasyczne, jest na rynku już od pewnego czasu. Ich mechanizm na ogół oparty jest na płytach lub ewentualnie pęsetach. Dodatki te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co mogą łapać włoski. Depilator świetlny wyposażony jest w lampę, której funkcją jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o różnej długości. Fale te są z kolei przyswajane przez cebulki włosów, przez co ulegają uszkodzeniu. To właśnie dzięki temu zapobiegamy ponownemu wzrostowi włosa. Ostatni typ, innymi słowy depilator laserowy, działa na zasadzie emisji osobnej wiązki światła. Energia ta jest pochłaniana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – inaczej brodawkę. W związku ze wzrostem temperatury, brodawka może pozostać w całości zniszczona bądź też również uszkodzona.

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod szczególną uwagę w czasie zakupu depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Jest to ważne ze względu na to, że każdy z nas ma inny próg bólu, a zanadto wysoka moc urządzenia może być dla niektórych bolesna. Warto mieć na uwadze, iż moc zawsze trzeba dopasować do depilowanego miejsca – cera pod pachami jest sporo bardziej czuła niż ta na nogach. Niezmiernie ważne jest, by przystosować ten parametr do typu skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze strony Politaipl .com, posiadają akcesoryjną funkcję, jaką jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co należałoby wiedzieć przed kupnem?
Zakup depilatora laserowego nie jest łatwym zadaniem. Pojedyncze modele różnią się między sobą nie wyłącznie ceną, ale również mocą urządzenia oraz dodatkowymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest bardzo istotny. Odszukamy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub również akumulatorowo- sieciowo. Każde z tych rozwiązań ma swoje defekty oraz atuty, a my musimy dobrać je do indywidualnych pragnień.
Istotne są również funkcje, jakie mają na celu udogodnienie przeprowadzenia depilacji. Dostępne są np. oprogramowania do planowania depilacji czy też czujnik do rozróżniania typu cery.
Istotna jest również możliwość regulacji mocy, i dostępna liczba trybów pracy. Żeby depilacja była efektywnie oraz bez problemu sfinalizowana na rozmaitych obszarach ciała ludzkiego, poprawnie jest zaadaptować możliwości depilatora. Czasami odszukamy akcesoryjne nasadki lub też głowice, które spowodują, że depilacja wrażliwych miejsc odbędzie się nieomalże bezboleśnie.