Welcome

Czy montaż taśmy ledowej to wyśmienity pomysł?

Oświetlenie jest integralną częścią prowadzonego przez nas dziennego życia oraz nieomal każdy aspekt naszej codziennej działalności pragnie światła. Razem ze wzrostem wrażliwości na ochronę naszego środowiska przemysł oświetleniowy poczynił znaczne postępy, a taśma led jest jednym z nich.

Oświetlenie led to popularne jest z bardziej odpowiedniej do Twoich wymagań wydajności energetycznej, jaka była kluczowym punktem tak obszernej popularności tego rozwiązania w branży, lecz dopiero pasek led sprawił, iż do tej odmiany oświetlenia przekonało się gigantyczne grono właścicieli mieszkań.
 
Jest dużo zalet oświetlenia led oraz odpowiednio jest je zrozumieć przed decyzją o wykorzystywaniu z tego typu oświetlenia.
Czym odpowiednio jest oświetlenie typu listwa led?
Lampy led, to forma oświetlenia, w której diody elektroluminescencyjne przetwarzają energię elektryczną w światło. Lampy, taśmy oraz żarówki led mogą być używane w dowolnym miejscu:
 
 
mieszkania
gabinety
produkcja przemysłowa
pojazdy
inne
 
Jednakże w mieszkaniach najlepiej mogą być wykorzystywane wtedy, kiedy przyjmą formę, jaką jest taśma ledowa.
 
Najistotniejsze walory taśmy led
 
Atuty oświetlenia led są rozliczne. Niemniej jednak jedną z najistotniejszych korzyści wynikających z zastosowania oświetlenia tego rodzaju jest właściwie efektywne zużycie energii, na które pozwala.
Obecne w takiej taśmie żarówki led znacznie oszczędzają zużycie energii. Szacuje się, iż taśma ledowa jest na poziomie 80-90% wydajna energetycznie niż szablonowe żarówki fluorescencyjne lub ewentualnie żarowe (!).
 
Dla konfrontacji:
 
światła led modyfikują około 95% całej energii w światło, a pozostałe 5% w ciepło
standardowe światło fluorescencyjne modyfikuje zaledwie 5% w światło, a pozostałe 95% zamienia się w ciepło
Oznacza to, że do oświetlenia taśmy led potrzeba o wiele mniej energii w porównaniu do światła fluorescencyjnego bądź żarowego. W praktyce 36-watowa dioda led wymieniłaby 84-watową świetlówkę.
Zużycie mniejszej ilości energii świadczy, że miesięczne opłaty za prąd mogą o wiele się obniżyć. Oznacza to też, że zmniejszy się zapotrzebowanie na energię elektrowni krajowych, co wywoła zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.